قالب وبلاگ

هاست لينوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سايت و قالب وبلاگ

طراحي وب


90/08/27
م : ن : رضا رحیمی صحاف

یادداشت های یک خوره کتاب!

از امروز در اینجا یادداشت‎های یک عشق کتاب را می‎خوانید. البته این خوره کتاب بودن در مورد من یک مقداری هم ارثی‎ست، پدر پدر بزرگ من حاج کریم صحاف، شب و  روز با کتاب سروکار داشت. از هنر دست او در آن سالها، تنها یک یادگار در خانه پدربزرگ برجای مانده که نشان می‎دهد با وجود این همه پیشرفت، کار دست قدیمی‎ها چیز دیگری‎‎ست. علاوه بر این از حرفه پدر بزرگ یک پسوند هم بر نام فامیل ما چسبیده که بیشتر وقت‎ها از آن استفاده نمی کنم، یعنی به جای «رضا رحیمی صحاف» به همان رضا امجدش اکتفا می‎کنم. اما اینجا می‎خواهم با امضای رضا صحاف بنویسم چراکه فکر می‎کنم بیشتر مناسب به نظر می رسد.

بد نیست یک اعترافی هم بکنم و آن این که نه عشق داستان نوشتن دارم  و نه منتقد ادبی شدن، فکر می کنم در هر دو صورتش آن لذتی که آدم از خواندن می برد، از بین می‎رود و واقعا هیچ چیز در دنیا با خواندن یک داستان خوب برابری نمی‎کند. تا به حال یک چیزهایی برای دل خودم می نوشتم که از این به بعد به جای دفترهای یادداشتهایم، وبلاگ را انتخاب کرده ام.

سعی می کنم خودمانی و ساده (جور دیگری هم بلد نیستم) درباره چیزهایی که دوست دارم بنویسم، بیشتر داستان، گاهی هم فیلم و موسیقی.

امیدوارم که حرفم سخن روز باشد چون از زبان یک جوان بیست هفت ساله عشق کتاب گفته می شود. نمی دانم این نوشته ها به درد کسی می خورد یا نه، اما از شما می خواهم اگر خوشتان آمد یا بدتان آمد نظر بگذارید. در آخر هم این را بگویم که همانطور که می خواهم صادقانه بنویسم، بی‎تعارف و بدون ملاحظه خواهم نوشت، البته از نوع منصفانه اش. پس هرکسی که با رمان و داستان کوتاه حال می کند گاهی هم به اینجا سر بزند که هفته ای چند بار به روز خواهد شد.